Katarek Travel 2w1 - Nowy aspirator w rodzinie Katarka!

Niemowlę w zielonej walizce

Aspiratory podłączane do odkurzacza Katarek to produkt znany i ceniony przede wszystkim za skuteczność w walce z katarem u niemowląt i dzieci. Urządzenia polecane są przez mamy, a także lekarzy i farmaceutów. Aspiratora Katarek można bez obaw używać już od pierwszych dni życia maluszka. W kilka sekund odciąga zalegającą w nosku dziecka wydzielinę, przywracając swobodny oddech, pozwalając normalnie jeść i zdrowo zasnąć. 

Czy aspirator do odkurzacza jest bezpieczny?

Tak, w stu procentach. Aspirator Katarek to atestowany wyrób medyczny, możliwy do nabycia w każdej aptece i wielu sklepach dziecięcych. Dlaczego odkurzacz? Katarek to urządzenie wzorowane na ssakach laryngologicznych, w jakie wyposażone są szpitalne oddziały dziecięce, ale przystosowane do używania w domu. Istotą aspiratora jest wygenerowanie jednostajnej siły ssącej, a taką możliwość stwarza jedynie odkurzacz. Oczywiście siła ta jest zredukowana do bezpiecznego stopnia, dlatego aspirator nie wyrządzi dziecku krzywdy. W komorze urządzenia znajduje się reduktor. Sam proces aspiracji jest bezbolesny i trwa jedynie kilka sekund. Katar ląduje w pojemniczku w komorze aspiratora, którą rozkręcimy przy czyszczeniu. Materiał o strukturze szkła, z którego został wykonany aspirator, myjemy pod ciepłą, bieżącą wodą, wspomagając się dołączoną do każdego zestawu szczoteczką.

Katarek Travel 2w1 – z końcówką do aspiracji ustnej

Wiele mam nie wyobraża sobie życia bez Katarka, który przynosi maluchom niewyobrażalną ulgę i chroni je przed groźnymi powikłaniami – zapaleniem ucha, oskrzeli czy płuc. Często jednak stawiano Katarkowi zarzut – przecież nie wezmę odkurzacza na spacer czy wakacyjny wyjazd. Problem pojawiał się też w środku nocy. Dźwięk odkurzacza budził domowników i sąsiadów i straszył samego maluszka, który później miał problem z zaśnięciem.

Katarek Travel to rozwiązanie typu 2w1. Aspirator można podłączyć do odkurzacza, ale posiada wymienną końcówkę, która umożliwia aspirację ustną. Zamiast siłą ssącą odkurzacza działamy za pomocą własnych płuc. Wydzielina zbiera się w zbiorniczku w komorze urządzenia. Sam aspirator znajduje się w opakowaniu – kosmetyczce podróżnej, którą wykorzystamy wielokrotnie. Zmieścimy do niej również inne niezbędne elementy dziecięcej apteczki – ampułki soli fizjologicznej czy maść łagodzącą podrażnienia noska.

Weź Katarka na spacer i na wakacje!

Aspiracja ustna jest mniej skuteczna niż ta, podczas której wykorzystujemy siłę ssącą odkurzacza. Niemniej jednak jej skuteczność jest wystarczająca w walce z lekkim, wodnistym katarem lub wtedy, gdy nie mamy wyjścia.

Często nawet pomimo lekkiego zakatarzenia dziecka wychodzimy z nim na spacer. Przebywanie na świeżym powietrzu jest niezbędne do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Wzmacnia odporność, jest doskonałą okazją do odkrywania świata, relaksuje, wspomaga apetyt i zdrowy sen. Jeśli maluch ma lekki katarek, ale nie jest chory, nie zastanawiaj się – wyjdź pospacerować. Gdy katar zatka nosek, bez problemu poradzisz sobie z jego odciągnięciem za pomocą końcówki ustnej.

Katarek Travel 2w1 to must-have w wakacyjnym bagażu. Wskutek zmiany klimatu malucha często łapie przeziębienie. Nawet gdy dziecko ma już katar nie powinnyśmy rezygnować z rodzinnego wyjazdu (jeśli nie ma gorączki i innych objawów infekcji). Podczas długiej podróży odciągniemy katar ustnie, a w hotelu poprosimy o odkurzacz, by już w stu procentach skutecznie usunąć wydzielinę.

Wersja ustna aspiratora sprawdzi się również w codziennych zabiegach higienizacyjnych noska. Po nocy w nosku maluszka często zalegają paproszki i inne nieczystości, których trzeba się pozbyć. Tylko drożny nosek spełnia swoje najważniejsze funkcje: gwarantuje swobodne oddychanie, umożliwia ssanie piersi czy jedzenie z butelki, ogrzewa wdychane powietrze i chroni przed zanieczyszczeniami, np. smogiem.

Niezależnie od sposobu aspiracji, rodzaju kataru czy miejsca, w którym się znajdujemy, musimy pamiętać o prawidłowym oczyszczaniu noska, zgodnie z rekomendowaną Metodą 3 Kroków. Najpierw aplikujemy do noska dziecka kilka kropli soli fizjologicznej, by rozrzedzić wydzielinę. Następnie odciągamy katar i nawilżamy błonę śluzową noska, wykorzystując pozostałą w ampułce sól.

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *