Aspirator ustny czy do odkurzacza? Czym się tak naprawdę różnią?

jaki aspirator do nosa dla niemowlaka

Jeśli wiesz już, że odciąganie kataru u dziecka jest koniecznością, to pozostał Ci tylko wybór odpowiedniego aspiratora. Na rynku dostępne są dwie popularne opcje, Katarek podłączany do odkurzacza oraz aspiratory ustne. Jaki aspirator do nosa wybrać? Postaramy się wskazać Ci różnice pomiędzy tymi dwoma produktami. 

Jaki aspirator do nosa ze względu na bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to obie wersje są jak najbardziej bezpieczne dla maluszków już od pierwszych dni życia. Część mam obawia się siły aspiratora podłączonego do odkurzacza. Zupełnie niepotrzebnie. Katarek zaprojektowany jest w taki sposób, że ogranicza siłę ssącą tak, żeby była ona zupełnie bezpieczna, a dodatkowo utrzymuje ją na stałym poziomie, dzięki czemu maksymalizuje skuteczność aspiracji. 

Więcej na ten temat mówi Dominika, znana jako Mama Bezpiecznego Malucha w filmiku na temat Katarka

Jak wyleczyć malucha i się nie zarazić

Częstym problemem, z którym boryka się wiele mam, jest kwestia zarażenia się od maluszka. Jeśli zastanawiasz się jaki aspirator do nosa dla niemowlaka wybrać to musisz wiedzieć o tym, że stosując na stałe aspirator ustny, zwiększa się ryzyko zakażenia wtórnego. Zarazki bardzo łatwo się przedostają w trakcie aspiracji ustnej, do dróg oddechowych rodzica. Przez to u niego również może rozwinąć się infekcja, która będzie dodatkowym obciążeniem w trudnej sytuacji, jaką jest choroba maluszka. 

Dlatego też lepiej wciągać zarazki do aspiratora podłączonego do odkurzacza, a nie do rodzica 🙂 

Wygoda również jest ważna

Nie każdy maluch zaprzyjaźnia się z aspiratorem od pierwszego użycia. Dlatego też ważne jest, żeby proces odciągania kataru nie był ciężką pracą przechodzącą w walkę, a procesem, który z czasem stanie się dla dziecka tak oczywiste jak mycie rąk. Aspirator podłączany do odkurzacza zdecydowanie ułatwia rodzicowi odciąganie kataru, bo jest wygodniejszy w obsłudze. Co więcej trochę starsze dzieci mogą oczyszczać sobie nos samodzielnie, pod okiem rodzica. Jak potwierdzają mamy wysyłające nam zdjęcia i filmiki, często staje się to dla nich zabawą :-). Mamy nadzieję, że wiesz już jaki aspirator do nosa sprawdzi się najlepiej.

Polecamy sprawdzić także nasz wpis, w którym opisujemy wpływ smogu na zdrowie dzieci

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *