O czym najczęściej mamy zapominają przygotowując wyprawkę?

Zaczynasz odliczać tygodnie do porodu? Oczekiwanie na maluszka umilasz sobie szykując wyprawkę? Zakupy dla malucha to nie tylko przyjemność, to również czas, w trakcie którego możesz się odpowiednio przygotować na jego przyjście. Ważne jest, żeby wszystkie potrzebne przedmioty mieć pod ręką zawczasu, bo jak już maluch się pojawi, to będziesz miała zdecydowanie mniej czasu na zakupy. Co powinna zawierać wyprawka dla mamy i malucha. 

Każda mama zna podstawy

W internecie można znaleźć wiele gotowych list produktów, które będą potrzebne Twojemu dziecku. Na pewno też posiłkujesz się poradami mamy, siostry czy przyjaciółek. Dlatego wiesz, że potrzebne będą Ci ubranka dostosowane do pogody i okoliczności, wózek, łóżeczko, pościel, kosmetyki do pielęgnacji. 

Zastanawiasz się co kupić dla dziecka przed porodem? Ważne jest, żeby nie popadać w zakupowy szał. Nie ma sensu kupować bardzo dużej ilości ubranek w najmniejszych rozmiarach, bo niemowlak dość szybko rośnie. Zdarza się też, że dziecko rodzi się dość duże i wtedy najmniejsze dostępne rozmiary już od samego początku mogą być dla niego za małe. Poradź się najlepiej koleżanek jakie ilości pajacyków, kaftaników i śpiochów przydały im się w pierwszych tygodniach. 

Jest wiele akcesoriów i gadżetów dla niemowląt, które nie do końca w rzeczywistości się sprawdzają, dlatego zanim kupisz kolejną nowość, którą producenci uważają za niezbędną dla kilkudniowego dziecka porozmawiaj na ten temat ze znajomymi, którzy mają już dzieci lub zapytaj innych mam na forach czy w grupach dyskusyjnych na portalach społecznościowych. 

Pamiętaj o niezbędnych, a nieoczywistych produktach

Od samego początku jesteś przekonana, że będziesz używała tylko pieluch jednorazowych. Taką decyzję podejmuje większość mam, bo są one faktycznie dość wygodne. Szykując wyprawkę kup jednak kilka klasycznych pieluch tetrowych. Pomimo tego, że nie będziesz ich używała w standardowy sposób, zastępując je jednorazowymi, to na pewno się przydadzą. Noworodkom często się ulewa, dlatego warto je mieć zamiast śliniaka, który sprawdzi się dopiero u trochę większych dzieci. Takie pieluchy przydatne są też, jeśli chcesz położyć dziecko poza wózkiem lub łóżeczkiem, a nie jesteś pewna czy dane miejsce jest idealnie czyste. Dobrze sprawdzają się też przy przewijaniu rozłożone na przewijaku. 

Część mam myśli, że katar nie dotyczy najmłodszych, przecież nie dopuszczą do tego, żeby maluch się przeziębił. Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, to na pewno by tak było. Niestety przed wszystkimi zarazkami nie jesteśmy w stanie naszego maleństwa uchronić. Dlatego warto już na etapie wyprawki zaopatrzyć się w aspirator, żeby w razie wystąpienia kataru móc od razu oczyścić nos maleństwa. Dlaczego jest to tak ważne, możesz dowiedzieć się tutaj

Rzeczywistość może Cię zaskoczyć – wyprawka dla mamy

Wyprawka dla mamy to zawsze temat ważny, dla każdej kobiety. Większość mam przed porodem nie zaopatruje się w laktator, planując karmienie piersią bezpośrednio, bez odciągania pokarmu. Nie kupują z tego powodu laktatora. Nawet jeśli nie planujesz odciągać mleka, to zastanów się nad zakupem lub wypożyczeniem laktatora. Zdarza się bowiem, że zmęczenie spowodowane długim porodem, bądź stres który mu towarzyszy, może wpłynąć na Twoją laktację i w pierwszych dniach możesz mieć mniej pokarmu bądź całkowity jego zastój. Wiele położnych i doradców laktacyjnych zaleca wtedy pobudzanie laktacji za pomocą laktatora. Może być on wtedy potrzebny Ci już w szpitalu, więc warto mieć go w swojej walizce. Jeśli okaże się, że nie będzie Ci w ogóle potrzebny, to produkt nieużywany będziesz mogła bez problemu odsprzedać za pośrednictwem internetu. 

Pamiętaj, że dobrze przygotowana mama będzie gotowa na większość sytuacji, a dzięki temu będzie miała możliwość szybko i właściwie na nią zareagować. Dlatego zaplanuj wyprawkę dla mamy i malucha z głową, a będziesz mogła nazwać się przewidującą mamą. 

Na naszym blogu przeczytasz również o innych ciekawych rzeczach w trakcie połogu, takich jak wypadanie włosów po ciąży.

 

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *