Katar u niemowlaka i starszego dziecka

Katar u niemowlaka i starszego dziecka to zmora każdego rodzica. Maluch, którego nosek jest zatkany, może stać się marudny i płaczliwy, pojawią się problemy z jedzeniem i snem. Ponieważ każde dziecko do 1. roku życia oddycha wyłącznie przez nos, dlatego tak ważne jest zapewnienie mu komfortu i bezpieczeństwa. Jak sobie poradzić z katarem u niemowląt? Mamy na to sposób.

Przyczyny kataru u niemowlaka lub starszego dziecka są bardzo zróżnicowane: może to być wirusowe zapalenie, reakcja alergiczna lub zanieczyszczenia dostające się do noska i powodujące nieżyt lub niedrożność. Jeżeli zastanawiasz się nad skuteczną receptą na katar u niemowląt, to mamy gotową odpowiedź: udrażnianie nosa przy pomocy naszego aspiratora.

Wraz z lekarzami rekomendujemy Metodę 3 kroków – rozrzedzanie wydzieliny za pomocą soli fizjologicznej, odciąganie przy użyciu aspiratora Katarek, a następnie nawilżanie śluzówki również solą fizjologiczną lub maścią Katarek w przypadku dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. To najskuteczniejsza metoda do walki z katarem u niemowląt i starszych dzieci.

Na naszej stronie i blogu prezentujemy kompletne poradniki dotyczące przebiegu i leczenia infekcji u dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, które w wyczerpujący sposób wyjaśniają problem kataru u niemowlaka i starszego dziecka.