...

Skąd się bierze

katar u dzieci?

Może nie każdy o tym wie, ale błona śluzowa zdrowego dziecka cały czas produkuje śluz, który jest transportowany przez nabłonek (urzęsiony) do nosogardła.

Wyróżniamy 3 rodzaje kataru:
1 - wirusowy,
2 - bakteryjny,
3 - alergiczny.

W czasie infekcji dochodzi do stanu zapalnego (zakażenia) błony śluzowej. W następstwie zakażenia następuje obrzęk błony, niewydolności układu rzęskowego i wzmożona produkcja patologicznej wydzieliny którą potocznie nazywamy katarem. Zazwyczaj katar to dopiero pierwsza faza zbliżającego się przeziębienia. Zakażenie błony śluzowej powoduje obrzęk, co utrudnia wydalanie wydzieliny na zewnątrz, w następstwie czego treść śluzowa lub śluzowo-ropna zalega w nosie.

Następstwem kataru może być zapalenie:

- spojówek,
- gardła,
- ucha środkowego,
- zatok przynosowych,
- krtani,
- tchawicy,
- oskrzeli,
- oskrzelików
- płuc.

Jednym z warunków, aby nie doszło do tych chorób, jest dokładne i prawidłowe oczyszczanie nosa. Przyniesie ono ulgę każdemu małemu noskowi, a bezpiecznym, niezawodnym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wydzieliny jest aspirator kataru podłaczany do odkurzacza.

  • ...
  • ...
  • ...

Certyfikaty i Odznaczenia marki KATAREK

Lubisz być informowany o
nowinkach i promocjach?
Kontakt biuro2@duna.biz.pl lub +12 44 64 333

Nasze marki

Dane rejestrowe firmy: DUNA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Dobrego Pasterza 100, 31-416 Kraków, wpisana w do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 208496 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia, Wydział XI Gospodarczy, Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym (opłaconym) 140 000 zł, numer NIP: 676-22-67-609.