Ranking 9 ½ przyjemnych filmów dla mamy

Filmy dla mam

Kino gdzie główna bohaterka jest Matką wcale nie musi należeć do najprzyjemniejszych i najlżejszych. Nie ukrywam, że dobierając odpowiednie tytuły postanowiłam stworzyć trzy odrębne cykle tematyczne, bo zestawienie niektórych tytułów było po prostu nie na miejscu. Każda matka to osobna historia: wesoła, smutna czy pełna przemyśleń.

Swoją przygodę z filmami o tej tematyce chciałabym rozpocząć jednak od strony przyjaznej. Pogoda nas nie rozpieszcza, za oknem szaro i ponuro, dlatego nie można dokładać sobie zmartwień.

Macierzyństwo to wyzwanie samo w sobie i  każda z Was Mamy wie o tym bardzo dobrze.  Nie można go ubrać w sztywne reguły, czy wytyczyć sztywnych zasad. To po prostu styl życia, tożsamość, stan intuicyjnie nazywany przez kobiety. W tym momencie życia dziecko stanowi Twój całkowity priorytet, ale pamiętaj, że zasługujesz też na chwilę relaksu. Może to być Twój ulubiony serial bądź firm (choćby rozdzielony na części J )

Rola mamy w filmie

Czy faktycznie będąc mamą potrzebujesz jeszcze oglądać zmagania innych kobiet? Odpowiedź jest zadziwiająca, ale TAK.

Przyglądasz się losom kobiet, które przechodzą przez Twoje obecne rozterki. Radzicie sobie z nimi zapewne różnie, ale historia każdej z was jest ciekawa.

Szczerze po zrobieniu małych badań wśród znajomych szybko posypały się filmy gdzie motywem przewodnim była właśnie rola MAMY. Obejrzyjcie trailery może i Wy znajdziecie coś dla siebie na te ponure i okropne wieczory.

Przyjemny film kobiecy może okazać się strzałem w 10-tkę na poprawę humoru.

Och życie!

Rodzinne rewolucje

Złe mamuśki

Jak urodzić i nie zwariować

Mama na obcasach

Mama w opałach

Erin Brockovich

A to dopiero początek z serii naszych cykli filmowych:)

A jaki jest Wasz ulubiony film, gdzie główny wątek to zmagania Mamy ?

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *