Przewlekły katar u dziecka, jak sobie z nim radzić?

Przewlekły katar u dziecka - porady i sposoby

Katar to nic przyjemnego, wie o tym każda mama. Nic więc dziwnego, że chce pomóc męczącemu się dziecku i znaleźć sposób na przewlekły katar. Rozwiązań jest wiele. Dziś przedstawiamy domowe sposoby, preparaty z apteki i naszą autorską metodę eliminowania tej przypadłości. Jak zawsze jednak należy zidentyfikować przyczynę, nie wystarczy maskować skutków.

Skąd bierze się przewlekły katar?

Przewlekły katar najczęściej pojawia się po ciężkiej chorobie, w sezonie zimowym, albo jeśli jest wynikiem alergii, w okresie pylenia roślin. Zawsze wymaga wizyty u laryngologa. Aby wyleczyć to schorzenie, nie można polegać wyłącznie na informacjach znalezionych w internecie. Jeśli jednak lekarz orzeknie, że to nic poważnego i nie przepisze specjalistycznych antybiotyków, można posiłkować się informacjami, które podamy niżej.

Domowe sposoby na przewlekły katar u dziecka

Żartobliwie mawia się, że katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni. Jeśli jednak chcemy się go pozbyć szybciej – jak to zrobić? Można na przykład zastosować inhalację z użyciem soli kuchennej lub intensywnych naparów, na przykład mięty czy rumianku. Jeśli dziecko nie ma gorączki i ogólnie – poza katarem – czuje się dobrze, zabierz je na spacer. Powietrze na wolnej przestrzeni dobrze wpłynie na malucha. Na koniec rzecz nieoczywista, a równie ważna. Aby pociecha pozbyła się kataru, musi dużo i regularnie pić. Zadbaj o to, by Twoje dziecko w czasie występowania kataru piło dużo wody, soków i herbaty. Ta ostatnia dodatkowo je rozgrzeje.

Wygraj z przewlekłym katarem u dziecka

Sposoby z apteki na katar u dziecka

Domowe sposoby niestety pomagają tylko na lekki katar. W odrobinę cięższych przypadkach możesz wspomóc się specyfikami z apteki. Regularne podawanie dziecku witaminy C ogólnie zwiększy jego odporność, pomoże w walce z katarem, a przede wszystkim ochroni przed jego pojawieniem się w przyszłości. Możesz też zaopatrzyć się w spray z wodą morską i z jej pomocą oczyszczać górne drogi oddechowe malucha. Na koniec wypróbuj maści do smarowania klatki piersiowej i preparaty na bazie ziół, które dzięki swojemu silnemu zapachowi udrażniają nosek dziecka.

Nasz sposób na przewlekły katar u dziecka

Dzięki nam poznasz jeszcze jeden sposób na to, jak pozbyć się przewlekłego kataru u dziecka. Możecie sobie z nim poradzić za pomocą aspiratora. Taki zabieg składa się z trzech kroków: rozrzedzania, oczyszczania i nawilżania.

Sposoby na przewlekły katar u dziecka - Katarek

    1. Rozrzedzanie – następuje dzięki soli fizjologicznej – wystarczy zakropić kroplę lub dwie do każdej dziurki noska malucha.
    2. Odciąganie – to właśnie zadanie aspiratora, który jest podłączany do odkurzacza. Brzmi makabrycznie i niebezpiecznie? Możliwie, natomiast jest całkowicie bezpieczne. To dlatego, że aspirator do kataru jest skonstruowany w taki sposób, by moc odkurzacza i jego ciśnienie obniżyć do wartości, która skutecznie odciągnie katar zachowując przy tym bezpieczeństwo stosowania już od pierwszego dnia życia.
    3. Nawilżanie – jest potrzebne, ponieważ wysuszona śluzówka powoduje u dziecka równie duży dyskomfort co zatkany nosek. Jej optymalne nawilżenie to kolejny krok to wyzdrowienia.

Podsumowanie

Oczyszczanie noska i pozbywanie się długotrwałego kataru u niemowlaka to ważne elementy w dbaniu o zdrowie dziecka. Ciągle utrzymująca się, zastała wydzielina w nosie może spowodować poważne powikłania. Dzięki aspiratorom katarek.pl można się jej pozbyć. Pamiętaj jednak, że jeśli utrzymuje się bardzo długo i żaden z wymienionych sposobów nie pomaga, musisz koniecznie zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty. Sprawdź także jak rozpoznać katar alergiczny oraz katar przy ząbkowaniu!

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *