Charakter dziecka a znak zodiaku - część druga

Znak zodiaku dziecka

Przedstawiamy drugą część krótkich charakterystyk cech maluchów spod znaku zodiaku Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca i Koziorożca.

Lew

Uwielbiają być w centrum zainteresowania i często o nie zabiegają. Dzieci spod tego znaku są przebojowe, odważne i mają skłonności do popisywania się, co czasem może kończyć się kontuzją. Walczą o uwagę nie tylko najbliższych, ale i otoczenia, a gdy nie otrzymają tego czego pragną, potrafią się awanturować publicznie. Mają bardzo silne charaktery, co wykorzystują do bronienia słabszych, a ich odwaga przejawia się także w prawdomówności, gdyż małe lwiątka brzydzą się kłamstwem i nie boją się mówić co myślą.  

Imię dla dziewczynki

to m.in. Roksana, Hanna, Gabriela, Lidia

Imię dla chłopca to m.in. Sebastian, Michał, Tadeusz, Stefan

Panna

Dzieci spod tego znaku są małomówne, spokojne i poukładane – sprzątają po sobie zabawki, a nawet same przebierają się w piżamkę i kładą spać! Gdy podrosną stają się molami książkowymi i prymusami w szkole, a ich zeszyty będą pięknie prowadzone. Małe Panny mają wyjątkowo rozwiniętą opiekuńczość wobec słabszych, najczęściej zwierząt. Warto zaspokajać ich potrzebę i od małego wychowywać małą Pannę ze zwierzątkiem domowym.

Imię dla dziewczynki to m.in. Monika, Izabela, Paulina, Natalia

Imię dla chłopca to m.in. Wiktor, Adam, Franciszek, Daniel

Waga

Wystarczy chwila by mała Waga zdobyła serca wszystkich dookoła swoim urokiem osobistym, gaworzeniem i szczerym śmiechem. Dzieci spod tego znaku nie lubią przebywać samotnie, wolą wszystko robić w towarzystwie. Wagi tryskają optymizmem i dobrym humorem, jako dzieci nie są kapryśne i nawet podczas kataru mają uśmiech od ucha do ucha. Męczą je monotonne zajęcia, dlatego ciągle mają potrzebę doświadczania czegoś nowego.

Imię dla dziewczynki to m.in. Antonina, Helena, Joanna, Julia, Maja

Imię dla chłopca to m.in. Dominik, Filip, Julian, Kamil, Leon

Skorpion

Małe Skorpiony to dopiero indywidualiści! Zawsze mają własne zdanie, a przy tym są typem buntownika, więc rodzic takiego malca musi się uzbroić w cierpliwość i dużo, dużo tłumaczyć. Dzieci spod tego znaku są bardzo inteligentne, szybko zadają trudne pytania i nie zadowala ich pobieżna odpowiedź. W grupie to właśnie Skorpiony są liderami.

Imię dla dziewczynki to m.in. Laura, Kaja, Martyna, Eliza

Imię dla chłopca to m.in. Jan, Julian, Grzegorz, Mariusz

Strzelec

Dzieci urodzone pod tą gwiazdą to prawdziwe wulkany energii, które potrzebują niesamowicie dużo aktywności fizycznych, sportu i ruchu. Małe Strzelce potrzebują wolności, szybko chcą same o sobie decydować i nie słuchają rad rodziców. Kolejny znak, który jest typowym przywódcom wśród rówieśników. Rodziców czeka sporo pracy nad dyscypliną, punktualnością i posłuchem u Strzelców, gdyż jako typowi indywidualiści nikogo nie słuchają i chodzą własnymi ścieżkami.

Imię dla dziewczynki to m.in. Agata, Alicja, Diana, Hanna

Imię dla chłopca to m.in. Jan, Gabriel, Piotr, Radosław, Paweł, Antoni

Koziorożec

Maluch spod tej gwiazdy jest typem samotnika, który może mieć trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Gdy jednak znajdzie już przyjaciół, to jest im bardzo wierny i lojalny. Koziorożce są bardzo poważne jak na swój wiek, już nawet jako maluchy są mniej żywiołowe od rówieśników, ale za to lubią się bawić puzzlami i wszelkimi szaradami. Maluchy mające ten znak zodiaku są cierpliwe, pracowite i ułożone.

Imię dla dziewczynki to m.in. Aleksandra, Iwona, Zofia, Karolina

Imię dla chłopca to m.in. Aleksander, Wiktor, Dariusz, Maksymilian, Karol

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Katar u niemowląt i małych dzieci może powodować groźne powikłania.

Chcesz mu pomóc? Dowiedz się jak!

Katar u niemowląt i małych dzieci może powodować groźne powikłania.

Chcesz mu pomóc? Dowiedz się jak!