Charakter dziecka a znak zodiaku - część pierwsza

Znak zodiaku dziecka

Za charakter odpowiadają geny, wychowanie, a może znak zodiaku dziecka? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ prawdopodobnie wszystkie te czynniki mają wpływ na to, jaką Twój maluch ma osobowość. I nawet, jeśli dziecko nie wydaje się typowym małym Lwem, czy Panną, to z pewnością jakąś cechę ze swojego znaku przejął.

Wodnik

Mały Wodnik jest obdarzony niezwykłym urokiem, który sprawia, że wszyscy są nim oczarowani. Gdziekolwiek by się nie pojawił, tam rozpościera swój wdzięk, a że jest towarzyskim i uśmiechniętym maluchem, to szybko nawiązuje przyjaźnie z rówieśnikami. Dzieci urodzone pod tym znakiem chętnie eksperymentują i mają alergię na nudę, co oznacza, że rodzice takich maluchów powinni ciekawie organizować im czas. Zdarza się, że małe Wodniki mają skłonności do zbytniego marzycielstwa i bujania w chmurach.  

Imię dla dziewczynki 

to m.in. Jagoda, Natalia, Nikola, Katarzyna

Imię dla chłopca to m.in. Grzegorz, Konrad, Mateusz, Paweł, Szymon

Ryby

Dzieci spod tego znaku są największymi wrażliwcami i mają większą niż inni skłonność do marzycielstwa oraz bujania w świecie fantazji. Zdarza się wręcz, że małe Rybki opowiadają niestworzone historie. Znane otoczenie gwarantuje im poczucie bezpieczeństwa, a do zmian podchodzą bardzo niechętnie, wręcz się ich boją. Mimo, że maluchy urodzone w tym znaku są często dość smutnymi dziećmi, to zazwyczaj są oczkiem w głowie całej rodziny.

Imię dla dziewczynki to m.in. Maria, Sandra, Weronika, Wioletta

Imię dla chłopca to m.in. Franciszek, Bruno, Jan, Kamil, Michał, Maciej

Baran

Maluchy spod tego znaku są znane jako wyjątkowo energiczne i ruchliwe, a przy tym niezmiernie ciekawe świata. Mama takiego malca musi mieć cały czas oczy dookoła głowy, gdyż małe Baranki nie znają lęku i są nadzwyczaj odważne. Połączenie żywiołowości z brawurą często powadzi do stłuczeń i kontuzji, dlatego warto uczyć dzieci spod tej gwiazdy ostrożności. Małe Baranki są bardzo samodzielne i wiedzą czego chcą, więc warto rozwijać u nich pasje oraz zainteresowania, ale uwaga! Bywa, że mają słomiany zapał i szybko tracą zamiłowanie do hobby.

Imię dla dziewczynki to m.in. Olga, Marta, Kinga, Magdalena

Imię dla chłopca to m.in. Ignacy, Szymon, Radosław, Konrad, Bartłomiej

Byk

Dzieci urodzone pod tą gwiazdą, w przeciwieństwie do odważnych i żądnych przygód byków, są spokojne i nie lubią ryzyka. Bardzo dobrze czują się w zajęciach wymagających zmysłu artystycznego, dlatego warto rozwijać ich zainteresowania właśnie pod tym kątem. Maluchy spod znaku Byka są pogodne oraz spokojne, ale przy tym niezwykle uparte. Warto od najmłodszych lat uczyć ich umiejętności dzielenia się z innymi, ponieważ dzieci urodzone pod tą gwiazdą mają skłonności do skąpstwa.

Imię dla dziewczynki to m.in. Julia, Antonina, Maja, Karina, Małgorzata

Imię dla chłopca to m.in.  Adam, Filip, Kamil, Maciej, Piotr, Rafał

Bliźnięta

Małe Bliźnięta to bardzo energiczne i ciekawskie dzieci, przez co nie dają ani chwili wytchnienia rodzicom. Ci zaś muszą być stale czujni i obserwować, czy ich „żywy skarb” nie robi nic niebezpiecznego. Dzieci spod tego znaku zazwyczaj wszystko robią szybko – szybko się uczą, biegają i mówią. Ich gadatliwość może być wręcz męcząca, ale dzięki niej szybko nawiązuje relacje i mają wielu przyjaciół. Małe Bliźnięta mają problem z dyscypliną, dlatego rodzice powinni na ten aspekt wychowania zwrócić szczególną uwagę.

Imię dla dziewczynki to m.in. Zofia, Sylwia, Edyta, Maja

Imię dla chłopca to m.in. Tomasz, Jerzy, Krzysztof, Jakub

Rak

Podobnie jak dzieci spod znaku Ryb, tak i Raki są bardzo wrażliwe. Lubią być otoczone spokojem, ciepłem rodzinnego domu. Małe Raki są bardzo blisko związane z mamą i to właśnie jej towarzystwo najbardziej im odpowiada. Bardzo szybko przywiązują się do rzeczy i są niezwykle sentymentalne, a wszelkie zmiany przyjmują z wielką dozą rezerwy i obawy. Dzieci spod tego znaku często odznaczają się kreatywnością i artystycznym zmysłem, aczkolwiek należy zadbać o ich pewność siebie, gdyż to nie jest ich mocna strona.

Imię dla dziewczynki to m.in. Helena, Anna, Joanna, Zuzanna

Imię dla chłopca to m.in. Antoni, Artur, Marcin, Piotr

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Katar u niemowląt i małych dzieci może powodować groźne powikłania.

Chcesz mu pomóc? Dowiedz się jak!

Katar u niemowląt i małych dzieci może powodować groźne powikłania.

Chcesz mu pomóc? Dowiedz się jak!