Aspirator elektryczny czy do odkurzacza?

Aspirator elektryczny czy do odkurzacza

O ile kilkanaście lat temu aspirator wydawał się wielu rodzicom niepotrzebnym gadżetem, o tyle dziś chyba wszyscy zgadzają się co do tego, że to urządzenie dużo bezpieczniejsze niż gruszka (pisaliśmy o tym m.in. w artykule o tym, Czy stosować gruszkę dla niemowląt?). Dla wielu mam stał się nieodłącznym pomocnikiem każdego dziecięcego przeziębienia. Teraz pozostało pytanie kluczowe: jaki aspirator do nosa kupić? Co będzie najlepszym rozwiązaniem, które zadowoli zarówno rodziców, jak i dzieci?

Jaki aspirator do nosa dla dziecka? Pomożemy w wyborze

Najpierw warto poznać rodzaje aspiratorów do nosa. Do odciągania wydzieliny z noska dziecka mogą służyć różne typy aspiratorów, różniące się między sobą przede wszystkim sposobem działania. Każdy z nich bezwzględnie posiada szereg zalet, ale nierzadko także wad. Jaki aspirator do nosa wybrać? Aspirator elektryczny czy do odkurzacza, a może manualny? Odpowiedź jest prosta: taki, który spełni Twoje potrzeby! Pod uwagę warto wziąć bezpieczeństwo malucha, skuteczność aspiratora, a także jego cenę i wytrzymałość. Przyjrzyjmy się na początku rodzajom aspiratorów.

Aspirator manualny

Jeśli maluch potrzebuje wsparcia przy odciąganiu kataru np. podczas podróży, taki aspirator będzie idealny – jest cichy, nie potrzebuje podłączania do prądu, nie rozładuje się, nie wymaga użycia odkurzacza. Wszystko dzięki temu, że działa w najprostszy możliwy sposób – przy pomocy końcówki ustnej. Całkowita niezależność idzie jednak w parze z nieco mniejszą mocą, ponieważ manualna siła ssąca jest mniejsza niż napędu elektrycznego czy rury odkurzacza. Jeśli potrzebujesz aspirator na podróż, sprawdź Katarek Travel.

Aspirator podłączany do odkurzacza

To najpowszechniejszy model aspiratora, bardzo użyteczny i stosunkowo niedrogi. Do jego działania wystarczy podłączyć aspirator do odkurzacza. Dzięki temu aspiratory takie jak Katarek Standard są po prostu bardzo uniwersalne i można je stosować nawet u bardzo małych dzieci. Wystarczy umieścić jedną końcówkę w nosku malucha, a drugą podłączyć do rury odkurzacza. Nie trzeba martwić się o to, że zrobimy dziecku jakąkolwiek krzywdę – każdy dopuszczony do obrotu aspirator ma odpowiednio skonstruowaną końcówkę i stałe ciśnienie. Ogromną zaletą jest tutaj największa siła ssania, której nie ma żaden inny typ aspiratora. Minusem może być hałas – dlatego jeśli Twoja pociecha boi się głośnych dźwięków, niezbędne będzie zastosowanie odkurzacza typu silent, który znacząco podniesie komfort stosowania aspiratora do odkurzacza.

Elektryczne aspiratory do nosa

Ostatnia kategoria to elektryczne aspiratory do nosa. Mają sporo zalet – są niewielkich rozmiarów i dzięki temu, że nie potrzebują stałego dostępu do prądu, można zabrać je w podróż. Najczęściej są także dość ciche, co może ucieszyć najwrażliwsze dzieci. Podobnie jak aspirator do odkurzacza posiadają kilka końcówek wykonanych z różnych materiałów (czasem będzie to silikon medyczny, czasem plastik). Jednak z wieloma zaletami muszą iść też wady – aspiratory do nosa elektryczne są często drogie i biorąc pod uwagę, że zakupiony produkt może się nie sprawdzić, to dość duża inwestycja. Oprócz tego można zauważyć dużą różnicę w sile ssania pomiędzy aspiratorami podłączanymi do odkurzacza takimi jak Katarek a elektrycznymi.

Rodzaje aspiratorow - elektryczne i do odkurzacza

Aspirator elektryczny czy do odkurzacza?

Aspirator manualny będzie świetny na podróż, ale na co dzień warto zdecydować pomiędzy elektrycznym a podłączanym do odkurzacza. Jeśli potrzebujesz niezawodności i dużej siły ssania – wybierz aspirator podłączany do odkurzacza. Jeśli z kolei mniej zależy ci na mocy, a bardziej na mobilności i cichym działaniu, aspirator elektryczny będzie dobrym wyborem.

Klaudia

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *