...

Inne przyczyny

KATARU

Sapkę niemowlęcą wywołuje zatkany nosek u dziecka. Może on być zapchany nie tylko przez katar, ale również przez łzy, kurz, czy ulany pokarm. Sapka to nic innego  jak utrudnione oddychanie spowodowane obrzękiem błony śluzowej noska. W takiej sytuacji dziecko pomimo starań nie może oddychać, zaczyna się dusić. Płacz podczas karmienia, wypluwanie piersi czy smoczka, niespokojny sen oraz ciężki oddech (świszczenie, furczenie, pochrapywanie) to pierwsze obawy. Aby ulżyć maluszkowi należy czyścić jego nosek 2-3 razy dziennie (po kąpieli obowiązkowo) oraz odpowiednio nawilżyć powietrze w pokoju dziecka, szczególnie w okresie zimowym. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie nawilżacza powietrza, ale sprawdzą się też wilgotne pieluchy tetrowe rozłożone na grzejnikach.

Uwaga! Jeśli pojawi się wyciek o brzydkim zapachu, albo ropna wydzielina z jednej z dziurek nosa wtedy może być to sygnał, że ciało obce znajduje się w nosku naszego maluszka!

Innym czynnikiem mogącym spowodować katar może być nadużywanie kropli do nosa (dłużej niż 3 dni). Pamiętaj, że dopiero w 8 roku życia u dziecka wykształca się pełna odporność. Przecież do tego czasu dziecko narażone jest na wiele infekcji ze strony swoich rówieśników, ale i dorosłych w szkołach, przedszkolach czy miejscach publicznych. Jeśli malec jest często chory, oprócz gęstego żółtawego kataru, może u niego wystąpić chroniczne powiększenie migdałków i węzłów chłonnych szyi.

  • ...
  • ...
  • ...

Certyfikaty i Odznaczenia marki KATAREK

Lubisz być informowany o
nowinkach i promocjach?
Kontakt biuro2@duna.biz.pl lub +12 44 64 333

Nasze marki

Dane rejestrowe firmy: DUNA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Dobrego Pasterza 100, 31-416 Kraków, wpisana w do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 208496 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia, Wydział XI Gospodarczy, Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym (opłaconym) 140 000 zł, numer NIP: 676-22-67-609.