...

Na czym polega

zapalenie zatok przynosowych?

Przewlekłe zapalenie zatok jest następstwem zapalenia górnych dróg oddechowych. Diagnozowane jest po tym, że objawy jemu towarzyszące takie jak: zatkany nos, wydzielina z nosa, trudności z wydmuchaniem noska, rozpierający ból twarzy, utrzymują się dłużej niż 12 tygodni. Dodatkowo szczególnie w nocy nasila się kaszel, a rano pojawia się nieprzyjemny zapach z ust i ból zębów. Maluch jest drażliwy, płaczliwy i nie może się skupić. Pomocne w tego typu infekcji może się okazać przepłukanie noska solą fizjologiczną z dokładnym usunięciem zaległej wydzieliny, w czym niezawodny jest aspirator kataru KATAREK. W leczeniu pomocne są też leki mukolityczne oraz leki obkurczające błonę śluzową. U dzieci jest to stosunkowo częste schorzenie. Ważne, aby powietrze w pokoju naszej pociechy było czyste i często przewietrzane.

W przewlekłym zapaleniu zatok, zmiany w błonie śluzowej są nieodwracalne, gdyż rozwija się ono wtórnie.

W przypadku zapalenia zatok przynosowych, leczenie powinno się zacząć od materiału do pobrania mikrobiologicznego i oceną wrażliwości patogenu na poszczególne antybiotyki (tzw. antybiogram).

  • ...
  • ...
  • ...

Certyfikaty i Odznaczenia marki KATAREK

Lubisz być informowany o
nowinkach i promocjach?
Kontakt biuro2@duna.biz.pl lub +12 44 64 333

Nasze marki

Dane rejestrowe firmy: DUNA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Dobrego Pasterza 100, 31-416 Kraków, wpisana w do Rejestru Przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 208496 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia, Wydział XI Gospodarczy, Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym (opłaconym) 140 000 zł, numer NIP: 676-22-67-609.